Yükleniyor..
Kent Üniversitesi
 
Doğuş Üniversitesi, İstanbul'la bütünleşen bir yerleşim planına sahiptir. Başta öğrenciler olmak üzere tüm Doğuş Üniversitesi mensupları, merkeziliğin ve ulaşım kolaylığının avantajlarından yararlanmaktadır. Yerleşke önünde, Kadıköy-Kartal metro hattının Acıbadem durağı ile belediye otobüslerinin ve özel halk otobüslerinin güzergahı üzerinde yer alan Acıbadem durağı bulunmaktadır. Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme metrobüs hattının Uzunçayır durağı, yerleşkeye birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Kadıköy vapur iskelesi, Harem otogarı ve feribot iskelesi, Haydarpaşa tren garı ise yerleşkeye 10 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanına ise yarım saatte ulaşmak olanaklıdır.
 
Kent üniversitesi olma özelliği, sadece ulaşım kolaylığı değil merkezilik avantajı da sunmaktadır. Doğuş Üniversitesi'nin çevresinde alışveriş merkezleri, kültür-sanat merkezleri, sinemalar, tiyatrolar, kafeler, restoranlar, bankalar, hastaneler ve kuaförden markete kadar ihtiyaç duyulabilecek tüm kuruluşlar yer almaktadır. Kadıköy'e, Üsküdar'a, Boğaz Köprüsü'ne yakınlığı ise Anadolu ya da Avrupa yakasında istenen noktaya rahatlıkla gidebilmeyi, İstanbul'un kültürel, tarihsel, doğal güzelliklerinin keyfini yaşamayı sağlamaktadır.
 
Meslek Yüksekokulu bölümlerinin bulunduğu yerleşkeye ulaşım için;
 
  • Çengelköy yerleşkelerine toplu taşıma araçları ile ulaşım son derece kolaydır. Üsküdar’da sahil kısmında yer alan belediye otobüslerini kullanarak “15B” hattı ile “Çengelköy Müfreze Amirliği” durağında inilerek ulaşım sağlanabilir. 
  • Kadıköy sahil kısmında yer alan belediye otobüslerini kullanarak “14R” hattı ile “Ata2” durağında inilerek ulaşım sağlanabilir.
  • Avrupa yakasından “Metrobüs” hattını tercih edenler, Boğaziçi Köprüsü durağında inerek “Tünel” durağından “15B” belediye otobüsüne aktarma yapabilir, “Çengelköy Müfreze Amirliğinde” inerek okulumuza ulaşabilirler.
  • Avrupa yakasından “Marmaray” hattını tercih edenler, Üsküdar durağında inerek “Tünel” durağından “15B” belediye otobüsüne aktarma yapabilir, “Çengelköy Müfreze Amirliğinde” inerek okulumuza ulaşabilirler.
  • Anadolu yakasından “Metrobüs” hattını tercih edenler, Boğaziçi Köprüsü durağında inerek “Tünel”  durağından “15B” belediye otobüsüne aktarma yapabilir, “Çengelköy Müfreze Amirliğinde” inerek okulumuza ulaşabilirler.
  • Avrupa yakasında “Deniz Otobüsü” ile gelmeyi tercih edenler Üsküdar İskelesine gelerek, karşısındaki otobüs duraklarından “15B” hattına binerek “Çengelköy Müfreze Amirliğinde” durağında inebilirler.